Bin Yılın Meydan Okuması GAİDO ARANIYOR!

2023'e giderken Türkiye'nin  İttifakları, İttifakların Müttefikleri!

Kim kiminle birlikte?

Hatırlayınız! Vezuella'da ABD Devlet Başkanı Maduro'yu indirmek ve yerine Gaido'yu getirmek için epey çaba sarf etti.
ABD Türkiye'de, "GAİDO" arıyor mu? Arıyorsa buldu mu?!

Türkiye'nin GAİDO'su kim olabilir?

Prof. Dr. Selçuk İmer Türkiye'nin Gaidosu'nun kim olduğunu vatandaşın idrakine bırakıyor ve; "ABD  28 Şubattan sonra Nevada Çölü'nde Lozan Anlaşması'nın yıldönümü tarihi olan 24 Temmuzda "Bin yılın meydan okuması" adı altında askeri tatbikat yaptığını bu tatbikatta tanımlanan ülkeyi ifade  ederken "üç tarafı denizlerle çevrili ve parçalanmış bir ada ülkesinde hak iddia eden (Kıbrıs) devletin 92 saatte yani 4 günde işgalini" tarif ediyor. 4 gün çok önemlidir çünkü Türkiye'nin seferberlik halinde birliklere intikal süresi 4 gündür. Sefer görev emri yerine gelmeden askerlerin toplanmasına fırsat kalmadan Türkiye'ye ani bir operasyonla işgalinden söz ediyor. Ayrıca ABD  Deniz Kuvvetleri Enstitüsü tatbikat senaryosu yazıyor ve bu senaryoya göre Türk Donanması ani bir baskınla yok ediliyor ve böylece Kıbrıs Adası alınıyor. ABD Deniz Kuvvetleri Enstitüsü'nün senaryosu böyleymiş. Peki geçtiğimiz günlerde ABD Kıbrıs Rum tarafına uygulanan SİLAH AMBARGOSUnu  kaldırmasının anlamı nedir?

Kıbrıs Rum tarafına İngiltere'nin üs kurmasını ve silah yığınağı yapmasını nasıl okumalıyız?!

Prof. Dr. Sencer İmer; Türkiye'nin tehdit altında olduğunu, iddialarını delillendirirken de ABD tatbikatı sürecini anlatıyor ve Venezüela örneğini veriyor.

ABD hükümetinin devletleri tarif ederken;

Normal devletler

Başarısız devletler, başarısız devletleri bir ileri aşamada ise "haydut devlet" olarak tasnif ve tarif ediyor. Haydut devlet tabirini Venezüela, Kuzey Kore, İran için kullandığını söylüyor. 

İran'a Suriye'den taşıdığı Deaşlıları İran içinde faaliyete sokup desteklediğine işaret ediyor.
Venezuela'da ise; GAİDO'yu işbaşına getirebilmek için önce ekonomik istikrarsızlık toplumda yönetime karşı hoşnutsuzluk oluşturup halkı sokaklara döktüğünü hatırlayalım. Venezüela'da başaramadı.

Türkiye'ye karşı Suriye ve Irak'ta PKK terör örgütünü BAŞKA isimler altında örgütlüyor ve silahlandırıyor. 15 Temmuz ihanet girişiminin bu operasyonun bir parçası olduğunu zaten biliyoruz. 15 Temmuz'da da başaramadı.

Ancak Türkiye'yi işgal planlarından vazgeçmedikleri her gün daha bariz bir şekilde anlaşılıyor.

ABD ve müttefikleri Türkiye için çok önemli savunma sistemi olan S400leri kesin olarak Türkiye'den gönderilmesini ısrarla istiyorlar! 

S400'ler kesinlikle Türkiye savunma sisteminde olmalı.

Muhalefet partileri muhalefet yaparken çok dikkatli olmak zorundalar. "Diktatör", demokrasi yok gibi nitelemeler çok tehlikelidir.

Daha dikkatli ve temkinli dil kullanma zorunluluğu vardır.

Sayın Cumhurbaşkanı'na "Diktatör" nitelemesini, tabirini bilinçli olarak kullanan birisin suç işlemekte cumhurbaşkanının şahsı manevisi üzerinden Türkiye zan altında burakılmaktadır. Böyle bir niteleme milli güvenlik sorunu çıkarmaktadır. Hukuk acil olarak devreye girmeli ve gereğini yapmalıdır. Türkiye kimsenin at oynatacağı çıftliği değildir. Bunun gibi nitelemeler muhalefet yada ifade özgürlüğü kapsamına girmez ve maksatlıdır.

Türkiye'yi "BAŞARISIZ DEVLET" sınıfına sokmanın ne anlama geldiğine dikkatinizi çekmek isterim. 
Başarısız devletten sonra "haydut devlet" değerlendirmesi ile Türkiye'yi NATO'nun müdahalesine açık hale getirilebileceği tehlikesi gözardı edilmemeli.

Şimdi gelelim Türkiye'nin 2023 yolculuğu ve 2073 yolculuğu sırasında kim kiminle iş tutmak istiyor.


(Devam edecek)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.