Künye


www.bursaarena.com.tr

 Tel : 0 850 281 08 63       

İmtiyaz Sahibi  
Hüsamettin TAŞDEMİR

info@bursaarena.com.tr

 Tel : 90.532.363 04 11

Yayın Danışma Kurulu  
Hüsamettin Taşdemir - M. Zeki Bayraktar - Ali Kaybal - İsmail Tekin - Aytaç Yıldız Bozkurt - Alper Şirvan 

 Adres: Yüzüncü Yıl Mah Prof Dr Erdal İnönü Cad 53 / A - 11
Nilüfer / BURSA  
         E-Mail: info@bursaarena.com.tr        
  Editör : info@bursaarena.com.tr 

Hukuk Danışmanları  
  Av. Yusuf Yılmaz (Bursa) - Av. Mustafa Kıvanç (Ankara)  - Av. Ziya İlker Göktaş (İstanbul)

Mali Müşavir  
İsmail Tekin (SMMM)  

Grafiker 
Kadriye Sakallı

İçerik Sağlayıcı
Bursa Arena Haber Merkezi / Bursa

 Tel : 0 850 281 08 63       

Link Sağlayıcı
İhracat Merkezi Pazar Geliştirme İnternet ve Yazılım Ltd. Şti. / İstanbul

Tel: + 90.532 460 68 50

Yazılım ve Sistem Yönetimi
TE Bilişim Yazılım ve İnternet Hizmetleri / İstanbul

Tel: + 90.212.322 74 90 


YAYIN KURALLARI VE YASAL UYARILAR 

http://www.bursaarena.com.tr gönüllülük esasına göre bir araya gelen kişilerden müteşekkil bir haber - siyaset - felsefe - edebiyat - sanat - spor ve analiz yayın kaynağıdır.

E'Gazetemizde yayınlanan yazılar ve diğer eserler için yazarlarına ve diğer eser sahiplerine telif ücreti ödenmez. Yazılar yayınlanmasa dahi yazarlara iade edilmez. Bursa Arena'da yayınlanmak üzere gönderilen yazıların ve diğer eserlerin yayınlanma veya yayından kaldırılması hakkındaki tasarruf yetkisi, aksi taraflar arasında akitle sabit değilse sadece Bursa Arena İmtiyaz Sahibi'ne ve Yayın Danışma Kurulu'na aittir.

Yazı, şiir, resim ve fotoğraf göndermeyi mazeretsiz olarak sürekli aksatan ve bu anlamda BURSA ARENA'nın sürekliliği yönünden olumsuzluğa vesile olan yazar, şair veya sanatçılar; Yayın Danışma Kurulu'nun görüşü doğrultusunda kadrodan çıkartılabilirler. Bu şekilde kadrodan çıkartılanlar da geriye dönük herhangi bir telif hakkı, ücret vb. gibi hak iddiasında bulunamazlar.

Yayınlanan her türlü başyazı, makale ve yazıların, şiirlerin, yorumların, video, fotoğraf ve resim eserleri ile diğer eserlerin /materyalin her türlü yasal sorumluluğu ve telif hakkı ise yazarına, şairine, yorumcusuna ve sanatçısına aittir. İmtiyaz sahibi; başyazı, makale, şiir, her türlü yazı, resim, video, fotoğraf ve yorumlara ilişkin olarak eser sahiplerinden herhangi bir telif hakkı istemez ve ancak; Bursa Arena bu sayılanlar hakkında geçmiş için, şimdi ya da gelecekte herhangi  bir hukuki ve cezai sorumluluk da taşımaz. Bu noktada hukuki ve cezai sorumluluk; haber, başyazı, köşe yazısı, sair makale, şiir, her türlü resim, fotoğraf, video ve yorumların yazar, şair, sanatçı, yapımcı ve yorumcularına aittir.

http://www.bursaarena.com.tr site dışına verilen linklerin sorumluluğunu almaz, hiç kimseye ve merciye hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir işlemde herhangi bir tarih, saat ve yayın metni değişikliğine gidebilir.  

Bu platformda http://www.bursaarena.com.tr'ye ait yazı ve görseller paylaşılmaktadır. Fakat bazı haber, fotoğraf ve yazılar, üçüncü parti sitelerden kaynak gösterilerek alınmış olabilir. Bunun yanında araştırma merkezleri ve uluslararası ajanslardaki raporlar da kaynak gösterilmek kaydıyla yayınlanabilmektedir.

http://www.bursaarena.com.tr TİCARİ AMAÇLI BİR SİTE DEĞİLDİR. KAYNAK GÖSTERİLEREK İKTİBAS EDİLEN HABER VS YAYINLAR, TİCARİ BİR AMACIMIZ BULUNMADIĞINDAN, KAYNAK GÖSTERİLEN GERÇEK YA DA TÜZEL KİŞİLİKLERE KARŞI HERHANGİ BİR TELİF HAKKI DA DOĞURMAYACAKTIR.

Bu bağlamda, Bursa Arena ticari amaçlı reklam ve ilan da kabul etmemektedir. Keza, herhangi bir SPONSORLUK ve MADDİ DESTEK kabul etmediğimiz gibi; GOOGLE Reklamlarını dahi devre dışı bırakmış durumdayız. Yani 5846 sayılı Kanun ile ilgili 3. şahıslara karşı herhangi bir telif sorumluluğumuz da yoktur.

Site içerisinde yayınlanan herhangi bir materyal veya yazı ile telif hakkı ihlali yaptığımızı düşünüyorsanız; info@bursaarena.com.tr adresinden veya 90.532. 363 04 11 ve 0 850 281 08 63 telefonlarından bize ulaşabilirsiniz. Teyit edilmesi durumunda size ait olan kaynakların 'derhal kaldırılacağı'nı taahhüt ve garanti etmekteyiz. Bu uyarı yapılmadan hakkımızdaki hiçbir hukuki girişimi, şikayet ve telif bedel talebi ile her türlü hukuki ve cezai sonuçlarını peşinen kabul etmemekteyiz.

http://www.bursaarena.com.tr sitesinde yer alan bütün başyazı, diğer yazılar, şiirler, materyaller, resimler, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları; 5846 numaralı yasada anılan ilgili hükümlerle korunmaktadır. Ancak, kaynak gösterilerek alıntılanabilir. 

http://www.bursaarena.com.tr'da yayımlanan haber, başyazı, diğer yazılar, şiir, okuyucu yorumları  ve diğer eserler yönünden bu uyarılarımızı ile aşağıda belirtilen kuralları  başyazarımız, diğer tüm yazarlarımız, şairlerimiz, diğer sanatçılarımız ve ziyaretçilerimiz ile her türlü 3. şahıslar, işbu siteye giriş fiiliyle kabul etmiş sayılırlar;

  • Yukarıdaki hususların ihlalinden dolayı Bursa Arena ve İmtiyaz Sahibi ile Yayın Danışma Kurulu Başkan ve Üyeleri hukuki olarak sorumlu tutulamaz;

  • Yayınlarda ve yorumlarda hiç kimse; ırkı, cinsiyeti, yaşı, sağlığı, bedensel özürü, sosyal düzeyi ve dini inançları nedeniyle kınanamaz, aşağılanamaz,

  • Düşünce, vicdan ve ifade özgürlüğünü sınırlayıcı; genel ahlak anlayışını, din duygularını, aile kurumunun temel dayanaklarını sarsıcı ya da incitici yayın ve yorum yapılamaz,

  • Yayın ve yorumlarda kişileri ve kuruluşları, eleştiri sınırlarının ötesinde küçük düşüren, aşağılayan veya iftira niteliği taşıyan ifadelere yer verilemez,

  • Suçlu olduğu yargı kararıyla belirlenmedikçe hiç kimse “suçlu” ilan edilemez,

  • Yasaların suç saydığı eylemler, gerçek olduğuna inandırıcı makul nedenler bulunmadıkça kimseye atfedilemez,

  • Şiddet ve zorbalığı özendirici, insani değerleri incitici yayın ve yorum yapılamaz,

  • Yorum yazan tüm ziyaretçilerin IP adresi kayıt altına alınmaktadır. Adli makamlarca istenmesi durumunda IP adresleri yetkililerle paylaşılacaktır.

  • PKK, FETÖ, IŞİD ve benzeri suç ve terör örgütlerinin doğrudan veya dolaylı propagandası niteliği taşıyan yayın ve yorum yapılamaz,

  • Terör örgütlerinin dilini, jargonunu, tanımlarını, imajlarını ve imalarını terörün propagandasına yardımcı olacak şekilde kullanan yazılar, şiirler ve diğer eserler yayımlanamaz ve yorum yapılamaz,

  • Şehitlerimizi, Gazilerimizi ve Ailelerini, terör, şiddet ve afet olaylarında mağdurları ve yakınlarını rencide edici, manevi haklarını zedeleyici, ayrıca Devletimiz, Dinimiz, Vatanımız, Bayrağımız, Cumhuriyetimiz, Bağımsızlığımız ve Ülke Menfaatlerimiz aleyhinde yazılar yayınlanmaz ve bu minvalde yorumlar da yapılamaz.

                      BURSA ARENA E'GAZETE

                      YAYIN DANIŞMA KURULU