Demokrasi, öyle mi? Güldürmeyin!

Sizi iki yüzlü sahtekar kan emici sülükler sizi..

Irak'a demokrasi getireceğiz dediniz Saddam'ın nükleer silahı var dediniz halbuki yanı başımızda katil İsrail'e nükleer silah verdiniz! 
Türkiye haritası üzerinden çizimlerle Türkiye'nin her yerini Saddam'ın vurabileceğini yazdınız. Şimdilerde bu tiyatroyu İran için yapıyorsunuz İran ve Türk halkını birbirine düşmanlık beslesin birbirlerine hiç güvenmesinler ama siz katiller sürüsü ile işbirliği yapsınlar diye! Algı oluşturup Türkiye halkını kuzu kuzu emellerinize alet ediyorsunuz. Bu oyunlara  bizim aklı evvel sözüm ona aydınlarımız(!) hani bazıları sakal bırakır saçlarına toka takar kırmızı pantolon giyer ve aydınlık taslar!
Kırmızı pantolon ve saçlarındaki tokadan başka aydınlıklarını göremediğimiz aydınlarımız(!). 

Demokrasi şampiyonu müttefikler şu Suriye'ye bakın yerle yeksan ettiğiniz. Canını öyle ya da böyle kurtaran Suriyelilere çadırlarda çamurların içinde yaşayan Suriyelilere hayatını kaybeden hayatını elinden aldıklarınızı söylemiyorum bile 
ırzına geçtikleriniz ülkelerini başlarına yıktıklarınız Suriyeliler hani demokrasi getirecektiniz ya!..

Batsın sizin demokrasiniz batsın sizin medeniyetiniz! Sizin medeniyetiniz: KAN KUSTURAN SİLAHLARINIZ. 
Siz Yemen'i ne hale getirdiniz
Yemen'de çocuklar yemeye ot bulamıyor ot!
Siz güzelim zengin Libya’yı ne hale getirdiniz açlık kol geziyor. Sokakları kan revan içinde.
Siz dünyayı ne hale getirdiniz 
Batsın demokrasiniz batsın medeniyetiniz!
Sizden medet umanları Allah ıslah etsin.
Sizinle işbirlikçilik yapanları ülkelerinin bu hale gelmesine sebep olanları Allah kahretsin.

Ya Türkiye!

Demokrasi, öyle mi? Güldürmeyin Allah aşkına..

Seçmenden binde yarım oy alan partinin kaç seçim kaybettiğini unuttuğunuz partinizin  Genel başkanını yöneticilerini değiştirin gücünüz yetiyorsa! Demokrasi ve seçim öyle mi?

Genel başkan istemeden yiğitseniz mebus olun, yiğitseniz il başkanı olun, yiğitseniz genel başkana rağmen bir yere gelin 
Gelemezsiniz beyler gelemezsiniz bunu en iyi siz biliyorsunuz. Onun için de bu hedeflerin pek çoğu genel başkan veya yakınındakilerin gözüne girmek bütün çaba, emek.

Bir partinin kurucusu adı genel başkanlıkta zikredilen şahıs partisini uyardı ve derhal kapı dışına atıldı, bir başka partili partisini eleştiriyor onlar kapı dışarı edemiyorlar parti kurar partiyi böler diye sanmayın demokratik hakkını kullandığı için söylediklerini yutuyorlar. Hayır partiyi bölmesin! Ya da bölünmenin fitilini biz ateşlemeyelim diye çırpınıyorlar göreceğiz ne kadar sabredecekler! Bunların demokratik hak görüldüğü falan zinhar yok.

Demokrasi, öyle mi? Güldürmeyin Allah aşkına. 

Hani bir söz vardı bir zamanlar "mesele ağaç değil siz anlamadınızmı hala?!!!" diye..
Mesele demokrasi değil demokrasi manivelasının amaçlara kullanımıdır. Sizi kandırmalarına müsade etmeyin. Ayrıca da kendinizi kandırmayın.

Geçenlerde mahalle camiinin dernek başkanlığı seçimleri yapılmış öyle ya demokrasi var ve seçim yapılmalı! Uyanık karadenizli dernek başkanı başka mahallelerden hemşeri ve akrabalardan derneğe taze üyeler yapmış ve en demokratik (!) bir şekilde dernek başkanlığını kazanmış. Alın size seçim alın size demokrasi. Onun için demokrasi diye uygulananın hile rejimininden ibaret olduğunu söylüyoruz.

Tarif ettikleri demokrasi nerede?
Demokrasi diye birşey var mı yok mu?

Efendim olur mu elin gavuru Avrupa'yı görmüyor musun!
Görüyorum görüyorum da gördüğüm oradaki tiyatrodan ibaret olduğudur.

Oralarda zaman zaman çıkan çatlak sesler yani muhalefet etmeler garnitürdür. Ya da olup olmamasında kimin yönettiğinin öneminin olmadığı alanlardadır. Öyle olmazsa kendi halklarına da zokayı yutturamazlar.

Oralarda müesses nizama aykırı hiçbir oluşuma müsade edilmez.
Demokrasinin beşiği(!) Fransa toplumsal protestolarda şiddet uygulayan polislerinin şiddet görüntülerinin yayınlanmasını yasaklamaya hazırlanıyor!

Hollanda, ülkesini işgalden kurtaran Azerbaycan'a amborgo kararı aldı.

Tıpkı Türkiye hakkında asılsız mesnetsiz Ermeni soykırım iddialarında olduğu gibi!

Demokrasi ve medeniyet öylemi!

Demokrasinin beşiği iddia edilen batılı ülkelerde demokrasi varsa pek çoğu neden KRALLIKla yönetiliyor? Olur mu efendim kral sembolik! Hadi oradan sembolikmiş. Kral sembolik değil ama batı aşıklığı gerçeği görmeye manidir. Şimdi desem ki Türkiye'ye SEMBOLİK olarak  Padişahlık getirelim. Kıyameti koparırlar kıyameti. İtiraz için kullanmadıkları argüman kalmaz. 

Yani demek ki neymiş Krallık sembolik değilmiş.

Kaldı ki batı jargonunda SEMBOLLER hayati öneme haizdir. 

Müsaade edilen yani demokrasi manivelası ile yapılan tam da budur.

Türkiye'de iddia edilen demokrasi olsa? 
Partilere bu kadar yüksek baraj olur muydu?

Hadi oldu diyelim seçimlere onlarca parti katılıyor fakat devletten ASTRONOMİK DUDAK UÇUKLATAN para yardımını sadece, mecliste bulunan partiler alırmıydı? Ben aldıkları astronomik yardım miktarlarını daha önce adil makul kabul edilebilir miktarlara çekilmesini yazdım sizlerde zahmet olmazsa  lütfen bakın bakın da gözlerinize inanmayın! 

Demokrasi olsa on defa seçim kaybeden genel başkan muzaffer edası ile nutuk irat edebilir miydi?
Demokrasi olsa esamesini duymadığın ne iş yaptıklarını hiç ama hiç anlayamayacağımız hatta isimlerini bile oy pusulalarının dışında görmediğimiz bazı mebuslar defaten mebus olabilir mi!
Tabi bu da kıdemli mebusun ve genel başkanın başarısı! sen elin patlayana kadar alkışlamaya devam et. Devam et ki genel başkanın da şöyle rahat rahat demokrasi uygulasın!
Bizde demokrasi olsa siyasi yapıların ve yapıların içindeki siyasi aktörlerin yüzde kaçı yerini korur?

Demokrasi var diyenler şayet demokrasi varsa bana kızmayın 

Ya da kızsanız da belli etmeyin bari!

Veya en demokratlar için söylüyorum partinizde uygulayın da görelim.

Kral çıplak!

Bize anlatılan demokrasi nerede hangi ülkede uygulanıyor? Uygulanıyorsa da okul temsilcisi seçimleri gibi alanlarda olsa gerek! Demokrasinin beşiği denen ülkelerde egemen güçler halkın kendisini idaresine müsade etmezler, ancak halka dayatılan halkın bir şekilde ikna edildiği ortamlarda demokrasicilik uygularlar. ABD örneği ortadadır.

Ezcümle;

Temel İnsan hakları olan Adaleti,

Hukukun üstünlüğünü,

Eğitim öğrenim hakkını,

İnanç özgürlüğünü,

Düşünce özgürlüğünü,

Sağlıklı yaşama hakkını koru kolla kimsenin elinden almasına müsade etme.

Bir de son günlerde "İktidardan neyi beklemeliyiz veya neyi beklememeliyiz?" konusunda ünlü namlı kişılerden zaman zaman yazılar okumakta ve konuşmalar duymaktayım.

Adeta oturun oturduğunuz yerde nankörlük etmeyin demeye getirilen yazılar! Bir kısmının işlerinin tıkırında olduğunu bilmem söylemeye gerek varmı.

İktidarlar için asıl felaket vatandaşın iktidarlardan beklentilerinin bitmesi umudunun tükenmesi olduğuna inandığım için; 
İktidarların/yönetenlerin yaptıklarına teşekkür eder, yapmalarını beklediklerimizi de ifade ederiz. Bu beklentimiz dostçadır.
Aleyhe bir beklenti de değildir. Gerçek aleyhtarlık beklentilerimizin azaltılması, yapıcı uyarıların yapılmamasıdır. Biz kardeşlik görevi olarak uyarılarımızı samimiyetle yapmaya devam edeceğiz.

Ülkemizde AB dayatmaları ile yapılan İstanbul sözleşmesi gibi yanlış işlerden dönülsün, iyi işler yapılsın istiyoruz.

Bazen uyarılarımız "dost acı söyler" dozunda  olsa da.

Vesselam..

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.