Av. Celal Ülgen: "Sabah, Takvim ve A Haber TV'yi haber yönünden FETÖCÜ'ler mi besliyor"

BURSA ARENA / Haber Merkezi

İstanbul 34. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılaması başlatılan MİT davasında şüpheli Murat AĞIREL'in müvekkilliğini üstlenen ünlü hukukçu Celal ÜLGEN, kamuoyuna bir açıklama daha yaptı.

Bu açıklamasında ÜLGEN, "Sabah, Takvim ve A Haber TV'nin haber yönünden Fetöcüler mi besliyor" diye bir sıra dışı konuyu tartışmaya açtı. Av. Celal Ülgen'in bu çarpıcı sorgulaması ve açıklamaları aynen şöyle;

""...SABAH, TAKVİM VE A HBR TV’yi HABER YÖNÜNDEN FETÖCÜLER Mİ BESLİYOR?

Sabah, Takvim ve A HBR Müvekkilimiz Murat Ağırel için bir haber daha yayınladı. Yayınlanan Haberde Ergenekon davasının 2. İddianamesinde yer alan ve 6 sabık ve kaçak Fetöcü savcının iddialarını kutsar biçimde “sır ilişkiler tek tek ifşa oldu. Bakın arkasından Hangi CHP’li çıktı” manşeti ile verilen haberde sır ilişkilerin deşifre olması başta Fikret Seçen ve Zekeriya Öz olmak üzere Fetö’cülüğü tescilli ve Fetö yargısının soruşturma imparatoru savcıların iddianamesine dayandırıldı. Aşağıdaki kupür söz konusu iddianamenin tarihini ve düzenleyen savcıların imzalarını göstermektedir.

Son dakika haberi olarak verilen haberde Libya’da şehit düşen MİT görevlilerinin ifşa edilmesi ile ilgili soruşturma kapsamında tutuklanarak cezaevine gönderilen Yeniçağ Gazetesi Yazarı murat Ağırel’in CHP’mi Tuncay Özkan ile tanışıp onun yönettiği Biz Kaç Kişiyiz ve Memleket Sevdalıları platformları İstanbul Şube Başkanı olarak görevlendirildiği ve Ağırel’in bu süreçte Tuncay Özkan’ın ‘mobil alkış ekibini yönettiğinin öğrenildiğini ve Ağırel’in ayrıca Biz Kaç Kişiyiz platformu kurucularından Derya derviş tarafından FETÖ’cü olmakla suçlandığı haber olarak verilmiştir. Aşağıdaki kupürde de görüldüğü gibi bu 5 savcı eskisi müvekkilimiz MURAT AĞIREL’in TCK 314/2. Maddesi uyarınca cezalandırılması istenilmiştir.

Pelikancı olarak anılan medyanın bu olayı yeniden haber yapması düştüğü aczin ve Fetö ile ortaklık yaptıkları dönemden kalma bir alışkanlığın ürünü olduğunu tahmin ediyoruz. Ancak burada önemli bir husus yer almaktadır.

Derya Dervişin Adı Nasıl Girdi?

Yukarıdaki haber kupüründe de de görüleceği gibi Derya Derviş benim 40 yıllık yakın arkadaşımdır. Derya Derviş’in adı nasıl buraya girmiş araştırmak istedim. Önce kendisine sordum. Ağırel ile birlikte çalıştığını ve aralarında geçen küçük bir tartışmanın buraya nasıl getirildiğini bilmediğini ve benim aracılığım ile bir basın açıklaması yapmak istediğini belirterek aşağıdaki açıklamaya basın açıklamamız içinde yer verilmesini istedi. Derya Derviş’in açıklaması şöyle:

“5 Mayıs 2020 tarihinde SABAH, TAKVİM ve A Haber İnternet sitesinde adım geçerek Yeniçağ yazarı Murat Ağırel’e Fetöcü dediğim haberi yapılmıştır. Murat Ağırel ile dönemin, Tuncay Özkan’ın başında olduğu Kanal Türk televizyonunun internet sitesindeki oluşumdan dolayı tanışmaktayım. Kendisi ulusalcı, Atatürk Milliyetçisi, Türkiye sevdalısı bir kişiliğe sahiptir. Benim, Murat Ağırel ile bahsedildiği gibi bir telefon görüşmem olmamıştır. Dönemin FETÖ’cü savcıları tarafından yazılan iftira dolu iddianameye bakarak benim adım kullanılıp Murat Ağırel’i FETÖ’cülükle suçlamak Fetö’cülüğü daniskasıdır. Benim adım zikredilerek yapılan asılsız haberden dolayı Sabah ve Takvim gazetesini ve A Haber i kınar, bunun hakkında gerekli yasal haklarımı kullanacağımı bildiririm.” DERYA DERVİŞ

Konu Burada Bitiyor Mu. Hayır. Bir Sorunun Yanıtı Vermek Zorunda Sabah, Takvim ve

A HBR, Adı “X” Kişi Olarak Geçen Kişinin Derya Derviş Olduğunu Nereden Buldu?

Ergenekon İkinci iddianamesinin 124 numaralı Ek klasörün 144 dizi numarasında ve 291.pdf numarasında yer alan tapelerde ve iddianamenin 1402. Sayfasında Fetöcü polislerin ve savcıların delil olarak kullandığı bu dinleme tutanağında yer alan “X” olarak geçen kişinin adının derya derviş olduğu nasıl ve hangi bilgiyle tespit edilmiştir. Bu “X” olarak adı geçen kişinin Derya Derviş olması ayrı olmaması ise ayrı bir sorun yaratacaktır. Bu kişi gerçekten Derya Derviş ise Ergenekon tutanaklarında bile ismi zikredilmeyen ve “X” olarak geçen bu kişinin adını bilmek “X” kişinin tapede söylediği gibi Fetoş’cu olmayı gerektirmez mi? Derya Derviş Ben değilim diyorsa ve böyle bir konuşmam yok diye ekliyorsa o zaman bu yalan haberi nereden uydurdunuz?

Fetöcü olmakla suçladığınız ve gazetelerinize haber sitelerinize taşıdığınız Murat Ağırel hayatının onur sayfasına koyacak bir soruşturma sonucu Ergenekon terör örgütü üyesi olarak Fetö’cüler tarafından suçlanmıştır ve Şimdi Siz O Fetöcü savcıların iddianamesine, Fetöcü polislerin yaptığı dinlemelere dayanarak Murat Ağırel’i suçluyorsunuz.

Beşi bir yerde savcıların kimliklerine bak.

Fetöcü polislerin tuttuğu tapelere bak…

Yazıklar Olsun!..

Kamuoyunun taktirlerine saygı ile sunulur.

Av. Celal Ülgen....""

....

(kapak fotoğraf: Cumhuriyet)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner19