Aslan ile öküz oturmuş içiyorlar. Aslanın kara kara düşündüğünü gören öküz ;

Aslan kardeş bu kadar düşünecek ne var, felekten bir gece çaldık. aslan ;

"Öküz kardeş beni evde bir inek beklemiyor. Beni evde yine bir aslan bekliyor" der.

Dün Bozkurtlar'ı sokağa çıkarmayan talimatlar veren Bilge lider, bu gün bozkurtları bir parti liderinin evine gönderiyor. Hem de gece yarısı. Bu huy senin değil ey lider.. Biraz gönüller sultanı Mevlana’ya kulak ver ; “Bizim huyumuzla huylan, bize alış başkalarına değil...”

Madem bu hanımefendiden bu kadar çok nefret ediyordun, “Fetöcülük” ile itham ettiğin zaman, mecliste soruşturma açılması istenildiği zaman neden reddettin. Yoksa mesele bu hanımefendi değil miydi ?

Asıl mesele ülkücülerin kırdırılması mıydı?

Yazıktır günahtır !..

Sayın Lider pek ala biliyorsunuz ki orada da Bozkurtlar var.  Niyetiniz bunları birbirine mi kırdırmak. Bunlar karşı karşıya geldikleri zaman bir kısmının kırılacağını bir kısmının çatlayacağını cümle alem bilir.

Gecenin bir yarısı bir kadının evinin önünde toplanıp bağırmak hangi törenin gereğidir ?.. 

Hangi dinin gereğidir ?..

Eğer iddia ettiğiniz dava bir İslam davası ise bakın Kur’an ne diyor ;

“Onlar öyle sapıklar ki, yeryüzünde fitne ve fesat çıkarırlar.” (Bekara 27)

Güya sen hanımefendiyi ikaz ediyorsun, Onu bir vesile uyarıyorsun.

(Onlara; "Yeryüzünde fitne fesat çıkarmayın" dendiği zaman, "Biz ancak ıslah edicileriz" derler.) [Bekara 11]

Sen önce kendini bir ıslah et bakalım..

Şeytanın görevi nedir bilir misiniz ? Fitne çıkarmak..

Tealâ, insanların arasına nifak sokmak, Allah'a şirk koşmak, insanları Allah'ın yolundan uzaklaştırmada oyunlar oynaamak. İnsanların arasına anlaşmazlıklar koymak, insanları birbirine düşürmek şeytanın baş görevi. Şeytan bundan hiç vazgeçmez. İnsanlık tarihi boyunca hep insanları fitneye düşürmeye çalışmıştır. Bunu onları ayrı gruplara ayırmaya ve birbirlerine düşman kılmaya çalışarak yapar. Şeytanın istediği tek bir şey vardır. Bütün insanlar birbirlerine düşman olsunlar. Herkes birbirinden nefret etsin. Herkes birbirine nasıl kötülük yapacağını düşünsün. İşte Şeytana ayak uydurduğun zaman olacaklar bellidir.

“Onlar fitne çıkarmak için can atarlar.” (Nisa 91)

Ama bilesin ki ;
“Fitne çıkarmak adam öldürmekten daha kötüdür.” (Bakara 217)

Sayın lider gel bu huyundan vazgeç, zira ;

“Fitneden sakının"  (Enfal 25) der Kur’an..

Bu işe devam edenler nihayetinde Yaradan’ın hitabıyla karşı karşıya kalır ;
“Yeryüzünde fitne fesat çıkaranlara lanet olsun.” (Rad 25)

Bu gerçeği hala göremeyenlere şaşıyorum. Jonathan Swift ne güzel demiş ; “Kimse görmek istemeyenler kadar kör değildir"

Gözleriniz görmüyor madem hiç olmazsa bir bilene danışın. Mevlana hazretleri öyle demiyor mu ? ;

“Aklın varsa bir başka akılla dost ol da, işlerini danışarak yap"

Ülkücülere ders vermek akıl vermek bizim ne haddimizdir ne de cüretimizdir. Bizler dost ve kardeş olarak birbirimizi uyarmalıyız. Bunu da yaparken tabi ki kendi aklımızla değil bilenlerin akıllarıyla ortaya koyduklarını hatırlatmak. Bu nedenle burada Ülkücülere düşen bir göre var. O da ;

(Fitneciler saldırdığı zaman, "Beni öldürmek için sen bana elini uzatırsan da, seni öldürmek için ben sana elimi uzatmam" diyen Âdem’in oğlu [Habil] gibi ol!) [Ebu Davud, Tirmizi]

Bu iş dur durak bilmeyecek. Bu hadiseler artarak devam edecektir. Zira hadisi şerifler bunu göstermektedir. Bizim burada yapacağımız davranış da belirlenmiş ;
“Kıyamet yaklaştıkça fitneler çoğalır. Böyle zamanlarda kenarda kalan, ileri atılandan, oturan ayakta olandan, ayakta olan, yürüyenden, yürüyen de, koşandan hayırlıdır, evinizde oturun, fitneye karışmayın!” (Ebu Davud)

Gelin hep beraber aklımızı başımıza devşirelim. Bu ülkenin bizlere ihtiyacı var. Karınca kararınca herkes bir şeyler yapabilecek durumdadır. Kalitesiz olmak ayrı şeydir. Ucuz olmak ayrı şeydir. Ama birilerinin maşası olmayalım. Bu işlerin promosyonu olmayalım. Kendimizi onun bunun adamı olmaktan sakınalım. Aklımızı kiraya vermekten kaçınalım. Dava adamı olalım. Birbirimize sahip çıkalım. Mevlana hazretlerine kulak verelim.

“ Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik?.."

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.